Senegal – Kolumbija i Japan – Poljska (0:1)

83′  Lerma ulazi (Kolumbija), a izaći će Uribe.
82′  Hasebe ulazi, a izlazi Muto. (Japan).
80′  Keita napupšta igru, zamijenit će ga svježi Konate. (Senegal)
79′  Na terenu su Teodorčik i Peško, a zamijenili su Zjelinskog i Kuržavu. (Poljska)
74′ Kakva prilika za Levandovskog! (Poljska) Ostao je sam na nekih sedam metara od gola ali nije uspio da pogodi okvir gola!
74′ GOOOOOOOOOL Kulumbija je povela protiv Senegala 0:1.  Mina je strijelac.
70′ Inui (Japan) prijeti, ali bezopasno.(Japan-Poljska)
66′  Makino (Japan) je dobio žuti karton. (Japan-Poljska)
65′  Inui (Japan) ulazi, a izlazi Usami.(Japan-Poljska)
60′ GOOOOOOOOL Poljska je povela protiv Japana. Bednarek je poslao loptu u mrežu za 0:1!
55′ Nastavljaju Kolumbijci da napadu, ostavljajući dosta prostora rivalu za kontre, ali zasada ne uspjevaju da naprave pravu priliku. S druge strane, Senegalci opasno prijete upravo poslije kontre, a odbrana Južnoamerikanaca interveniše u posljednji čas na ivici peterca i otklanja opasnost.
52′ Japan je imao prvu polu-priliku u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da realizuju opasan centaršut koji je završio u ‘srcu’ kaznenog prostora Poljske.
51′  Nijang (Senegal) je dobio žuti karton i propustit će sljedeću utakmicu.(Senegal-Kolumbija)
47′ Okazaki (Japan) ne može nastaviti igru. Njegova povreda je ozbiljna i zamijenit će ga Osako. (Japan-Poljska)
46′ Počelo je drugo poluvrijeme na današnjim utakmicama.
45+3′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA NA DANAŠNJIM UTAKMICAMA.
45′ Mohika (Kolumbija) je dobio žuti karton. (Senegal-Kolumbija)
37′ Ambiciozan pokušaj Senegalaca, poslije kombinacije, odlazi visoko preko prečke.(Senegal-Kolumbija)
35′ Krilni napadač Japana Usami probio je odbranu Poljske po desnom boku, ušao u zonu šuta, ali je sjajni Fabjanski još jedanput odlično reagovao i otklonio opasnost.
32′ Fantastično je šutirao Grosicki, koji je glavom gađao golmanov desni ugao ali se Kavašima sjajno protegao i uspio da sačuva svoju mrežu. (Japan-Poljska)
31′  Rodriges (Kolumbija) izlazi, a ući će Muriel. (Senegal-Kolumbija)
27′ Japan i dalje bolji, ali ne mogu da stvore pravu šansu. (Japan-Poljska)
18′ Japanci u ofanzivi, Poljaci u defanzivi.
17′ Ipak nema penala za Senegal nakon što je sudija pregledao VAR snimak. (Senegal-Kolumbija)
13′ Napadač Japana Okazaki našao se u pogodnoj prilici u petercu protivnika, ali glavom šutirao malo pored desne stative. (Japan-Poljska)
10′ Poljska ima inicijativu, bez prilika. (Japan-Poljska)
5′ Uvodno odmjeravanje snaga i na meču Senegala i Kolumbije.
4′ Poljska i Japan su veoma oprezno ušli u utakmicu.
1′ Počele su današnje utakmice u grupi H Svjetskog nogometnog prvenstva između Senegala i Kolumbije, te Japana i Poljske.

Senegal i Kolumbija sastaju se od 16 sati u utakmici koja je presudna za rasplet grupe H, jer će se, vrlo vjerovatno, samo jedna od ove dvije selekcije plasirati u osminu finala. Svakako, bliži tom ostvarenju je Senegal, koji ima četiri boda nakon pobjede i remija, dok je Kolumbija na tri boda i igra im samo pobjeda.
Postoji mogućnost da Kolumbiji bude dovoljan i remi, ali samo ako će Japan izgubiti od Poljske, što nije isključeno, ali je zanimljiva opcija, s obzirom na to da bi u tom slučaju neriješeno bilo odlično za oba rivala. Senegalu je svakako remi dovoljan za plasman u osminu finala, a u posljednjem međusobnom ogledu, prijateljskom meču 2014. godine je bilo upravo neriješeno 2:2.
SASTAVI EKIPA:
Senegal: N’Diaje, Gasam, Sane, Kulibali, Sabali, Sar, Kujate, Gej, Mane, Keita, Nijang .
Kolumbija: Ospina, Arijas, D. Sančez, Mina, Mohika, Uribe, Sančes, Kvadrado, Kvintero, Rodriges, Falkao

Japan i Poljska odigrat će od 16 sati susret trećeg kola H grupe Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. U najizjednačenijoj grupi ovog SP-a će na kraju favorit selekcija Poljske završiti svoj nastup nakon ove utakmice, jer su poraženi u oba meča do sada, dok je Japan na prvom mjestu uoči posljednjeg kola i na pragu je plasmana u osminu finala. Japanci su upisali pobjedu u prvom kolu nad Kolumbijom 2:1, da bi onda remizirali sa Senegalom pa sada imaju četiri boda i ne odgovara im samo remi u drugom duelu posljednjeg kola, jer u suprotnom imaju osiguran plasman u osminu finala. Poljaci su apsolutno razočarali u obje utakmice i nisu ni zaslužili bolje od puta kući. Ove dvije selekcije sastale su se u prijateljskom meču 2002. godine i tada je Japan slavio 2:0.
Japan: Kavašima, Sakai, Jošida, Makino, Nagatomo, Jamaguči, Šibasaki, Sakai, Okazaki, Usami, Muto.
Poljska: Fabjanski, Berešinjski, Glik, Bednarek, Kužava, Krihovjak, Guralski, Jendžejčik, Zjelinjski, Grošicki, Levandovski.

Izvor: Avaz.ba