Raptorsi dominirali nad Worriorsima u prvoj finalnoj utakmici NBA lige

Finalna faza NBA lige je počela, a u njenoj prvoj utakmici sinoć su se suočili Toronto Raptorsi i Golden State Warriorsi.
Toronto je bio bolji tijekom cijele utakmice pa su tako već u prvoj četvrtini imali prednost
u rezultatu od četiri poena (25:21), dok su do poluvremena došli do razlike od čak deset
poena (59:49).
U trećoj četvrtini Warriorsi dominiraju sa ubačena 32 poena, tri više od Toronta, međutim u posljednjoj četvrtini Raptorsi ponovno vraćaju prednost u ubačajima (30:28) i na taj način
dolaze do pobjede u prvoj utakmici finalne faze NBA lige, sa razlikom od 9 poena (118:109).
Igru Raptorsa obilježio je Pascal Siakam sa 32 poena, a za njim odmah idu Kawehi Leonard
sa 23 i Marc Gasol sa 20 poena.
Stephen Curry je bio najbolji u protivničkom timu sa 34 pogotka, a Klay Thompson postigao