Golden State doživio prvi poraz u sezoni, Španjolac postao heroj Denvera!

NBA prvaci doživjeli su prvi poraz u novoj sezoni i to na jednom od najtežih gostovanja – kod Nuggetsa.
NBA prvaci Golden State Warriorsi upisali su prvi poraz u novoj NBA sezoni na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Bilo je 100:98 za domaćina, koje je u posljednjoj sekundi utakmice
spasio mladi Španjolac Juancho Hernangomez blokadom na čistom polaganju za Damiana Jonesa.
Sve je izgledalo prilično dobro za Warriorse nakon prve dionice utakmice koju su dobili 25:17. Zaustavili su sve igrače Denvera i spriječili dominaciju Nikole Jokića pod obručem. No, već
do poluvremena se prednost istopila na samo dva poena, da bi na kraju treće četvrtine Denver vodio s čak 10 poena razlike!
Prvaci su očekivano napravili veliki pritisak na Denver u toj posljednjoj dionici i zamalo
im se isplatilo. Stigli su na 97:97 u posljednjoj minuti i imali priliku preko Draymonda Greena poravnati na 99:99, no promašio je drugo slobodno bacanje.
U konačnici se ukazao 23-godišnji krilni centar Hernangomez, koji je blokirao polaganje
Jonesa s istekom vremena i na jednu večer postao heroj Denvera!
Gary Harris je predvodio Denver po poenima s njih čak 28, dok je Nikola Jokić pridodao 23.
Kod prvaka je jedini raspoloženi bio Steph Curry, koji je upisao 30 koševa, četiri skoka i šest asistencija.