Federer sigurnom pobjedom ušao u četvrtfinale US Opena

Treći igrač svijeta, Roger Federer, je sigurnom pobjedom u meču protiv Davida Groffina ušao u četvrtfinale US Opena.
Konačni rezultat meča bio je 3:0 u setovima (6:2; 6:2; 6:0), ali ne može se reći kako se
Belgijanac nije borio. Groffin je dobro otvorio meč i u trećem gemu napravio je break koji
ga dovodi do vodstva od 2:1, međutim Federer već u četvrtom gemu izjednačava rezultat
na 2:2. Šesti gem postaje ključni trenutak prvog seta, Federer dolazi do rezultata od 4:2,
te do rezultata od 6:2 dolazi pomoću još jednog breaka.
Već u drugom setu bilo je jasno kako će Švicarac slaviti u ovome meču jer je odmah
na početku napravio tri gema što ga je u konačnici dovelo do rezultata 6:2.
U trećem setu Federer je baš kao i svaki put pokazao maestralnu igru i protivniku nije
dopustio osvajanje niti jedno gema što ga je dovelo do rezultata od 6:0 i osvajanja meča
konačnim rezultatom 3:0 u setovima, te četvrtfinala US Opena.