Chelsea osvojio Europsku ligu

Chelsea je sinoć u duelu sa Arsenalom slavio rezultatom 4:1 i tako osvojio Europsku ligu
za sezonu 2018/19.
Susret u finalu Europske lige počeo je oprezno sa obje strane, a u napad je ipak prvi krenuo Arsenal i Aubameyang je u devetoj minuti pucao pored gola, ali tu nije stao napad Arsenala
jer je u 18. minuti Lacazette tražio penal, a Xhaka je uputio odličan šut iz daljine. U 33. minuti
je Cech odbranio Emersonu, ali do promjena nije došlo do odlaska na odmor.
Chelase u četvrtoj minuti nakon nastavka vodi rezultatom 1:0 golom Girouda, a jedanaest minuta kasnije briljira Pedro i vodi Chelsea do rezultata 2:0. Nedugo zatim Hazard pogađa za rezultat
3:0 iz penala.
Iwobi golom sa 18 metara smanjuje rezultat na 3:1 i tako daje nadu Arsenalu za osvajajne trofeja, međutim, ni to nije potrajalo dugo jer je Hazard samo četiri minute kasnije doveo svoj klub do sigurne pobjede i rezultata 4:1.