in

Damir Džumhur ispao u drugom kolu turnira u Bastadu

Damiru Džumhuru ova godina i nije krenula bajno, pa je tako ponovno pokazao lošu igru
kada je ispao u drugom kolu turnira u švedskom Bastadu.
U prvom kolu savladao je Caspera Ruuda rezultatom 2:0 u setovima, a istim rezultatom izgubio
je u drugom kolu od Roberta Carballesa Baene.
U prvom setu Džumhur je jedini gem osvojio breakom, a Baena je tri puta Damiru oduzeo servis, te nakon 37 minuta igre završio prvi set u svoju korist rezultatom 6:1. U drugom setu Baena
je napravio rani break i servirao za meč kada je rezultat bio 5:4, međutim Damir se vratio u igru i napravio break, te izjednačio rezultat na 5:5, pa potom i poveo sa 6:5.
Carballes je bio siguran u soj servis i meč odveo u tie – break, gdje je ostvareno pet mini breakova, a jedan više upravo je napravio Španjolac i drugi set završio rezultatom 7:6 (4).
U trećem kolu će igrati protiv Alberta Ramosa.