in

Federer savladao Nadala pa će u finalu Wimbledona igrati protiv Đokovića

U polufinalu Wimbledona koje je odigrano jučer Roger Federer je savladao Rafaela Nadala rezultatom 3:1 u setovima, nakon skoro tri sata igre.
Prvi set je odlično protekao za oba tenisača, viđena je samo jedna break lopta, a nositelj prvog seta je odlučen u tie – breaku. Prvi set je odnio Federer i to rezultatom 7:6 (3) i tako poveo sa
1:0 u setovima.
U drugom setu Federeru i nije baš išlo, budući da mu servis nije funkcionirao Nadal je
iskoristio priliku, napravio dva breaka i izjednačio rezultat u setovima na 1:1 (6:1).
Federer se u trećem setu potrudio i slabu igru Nadala iskoristio te napravio break u četvrtom gemu i na kraju seta došao do rezultata od 6:3, te poveo 2:1 u setovima. Švicarac je zadržao dobru igru i uz pomoć ranog breaka kojega je zadržao na kraju četvrtog seta došao do
rezultata 6:4, te ostvario pobjedu od 3:1 u setovima.
Tako je Federer dobio priliku u finalu igrati protiv Đokovića. Roger će pokušati osvojiti devetu
titulu Wimbledona, dok će se Đoković boriti za petu, što garantira spektakl ljubiteljima tenisa.