Željezničar i Sarajevo na Grbavici remizirali 2:2

Željezničar i Sarajevo su sinoć na stadionu Grbavica u 116. ligaškom sarajevskom derbiju
igrali neriješeno 2:2.
Sarajevo je povelo u 15. minuti, a strijelac je bio Benjamin Tatar.
U 22. minuti Željezničar je stigao do poravnanja preko Zajmovića. Čujurić je uposlio Pavića,
a njegov centaršut s lijeve strane dolazi do Zajmovića koji je pogodio za 1:1.
Gosti su u 39. minuti preko Rahmanović poveli sa 2:1, što je bio u rezultat prvog poluvremena.
Željezničar je u 73. minuti uspio poravnati rezultat. Blagojević je centrirao s desne strane,
a Zajmović je bio najviši u skoku i pogodio za 2:2.
Do kraja meča je bilo još nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali bez golova, pa su
gradski rivali podijelili bodove.
Odović i Musemić zadovoljni igrom i rezultatom
Treneri Željezničara i Sarajeva Milomir Odović i Husref Musemić zadovoljni su prikazanom
igrom svojih igrača i rezultatom u derbiju petog kola Premijer lige BiH na Grbavici, koji je
završen rezultatom 2:2.
Trener gostiju naglasio je da su obje ekipe pružile otvorenu igru, iskoristile dobar ambijent
i odličan teren. No, ističe da su njegovi igrači mogli kod vodstva 2:1 riješiti meč s obzirom na
to da su imali dvije dobre prilike.
– Nemam zamjerki igračima, dobro smo odigrali. Možda smo mogli riješiti utakmicu kod 2:1,
imali smo dvije dobre šanse, ali to je sport – kazao je Musemić.
Ističe da nijedna ekipa nije puno kalkulisala, stvarali su šanse i postizali golove.
– Bilo je grešaka na obje strane, ali to je sasvim normalno za ovakvu utakmicu – dodao je.
Odović je naglasio da su obje ekipe pružile odličnu partiju, s puna dinamike, preokreta,
uz četiri gola.
– Definitivno mislim da je ovo najrealniji rezultat. Izuzetno sam kratko s ovom ekipom, vidjet
ćemo šta možemo. Neki igrači će se morati podrediti igru kolektivu – kazao je Odović.
Izvor: Federalna.ba