in

Atalanta deklasirala Sarajevo sa visokih 8:0

epa06912410 Atalanta's Alejandro Gomez (L) and Sarajevo's Joachim Adukor in action during the UEFA Europa League first leg second qualifying round soccer match Atalanta BC vs FK Sarajevo at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 26 July 2018. EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI
Nogometaši Atalante su u uzvratnom meču savladali tim Sarajeva s visokih 8:0 i izborili plasman u treće kolo kvalifikacija za grupnu fazu Europa lige, javlja Anadolu Agency (AA).
Sarajevo nije uspjelo pokazati isti kvalitet igre kao u prošlosedmičnom meču, kada je u Italiji izborilo remi (2:2).
Sedmoplasirana ekipa italijanske Serie A iz prošle sezone na Olimpijskom stadionu
“Asim Ferhatović Hase“ pokazala je da je kvalitet na njenoj strani.
Tim iz Bergama večeras je u vodstvo došao golom Jose Luisa Patomina već u 4. minuti,
a deset minuta kasnije vodstvo italijanske ekipe udvostručio je Alejandro Gomez.
Andrea Massiello je iskoristio smušenost odbrane Sarajeva i pogodio za 3:0 u 18. minuti,
a deset minuta kasnije za 4:0 novim fantastičnim udarcem pogodio je Gomez.
Do kraja poluvremena Atalanta je došla i do 5:0 nakon ponovo loše reakcije nakon ubacivanja
iz kornera.
Nogometaši Atalante su bolji takmac bili i u drugom poluvremenu. Musa Barow je u 51. minuti meča iskoristio novu lošu reakciju vratara Sarajeva nakon ubacivanja sa strane i povećao prednost tima iz Bergama na 6:0. Golijadu Atalante zaključio je Barow sa još dva gola u 70.
i u 86. minuti utakmice.
Nogometaši Željezničara eliminirani su u 2. pretkolu Evropske lige, nakon što su u Limassolu poraženi od ekipe Apollona sa 3:1 (1:1). Kiprani su u prvom susretu odigranom prije sedam dana na  Grbavici slavili sa 2:1 i s ukupnim rezultatom 5:2 izborili nastup u 3. pretkolu.
Ranije su se nogometaši Zrinjskog plasirali u 3. pretkolo Evropske lige. U revanš susretu
2. pretkola aktualni prvak Bosne i Hercegovine na gostovanju na Malti pobijedio je ekipu Vallette sa 2:1 (1:0) i s ukupnim rezultatom 3:2 prošao u dalje takmičenje.
Izvor: Federalna.ba